A.Fuat Onan, 1976-2020 Yılları arasında “Sinema –Tiyatro-Tv”  alanlarında 45  yıl ; oyunculuk, yardımcı yönetmenlik ve senaristlik yaptı. 

2007 yılında başrollerini Erol Keskin’le paylaştığı, Selma Köksal’ın Fikret Bey Filminde ‘Sadri Alışık Sinema  En iyi Başrol Oyuncusu’ ödülünü aldı.

2015 : AİDİYET / Yön. Serkan Ertekin – Ana karakter ‘En İyi Balkan Filmi’ Ödülü aldı

 2016 yılında başrolünü oynadığı “ADALET” filmi ‘INTERNATIONAL EURO FİLM FESTİVALİ’nde 63 ülke içinde ‘En İyi Kısa Film’ ödülünü kazandı Yönetmenliğini yaptığı “Nesli Tükenen Palyaço ve Pantomik” oyununu, pantomim sanatçısı Şahin Adıgüzel ile gerçekleştiriyor, 30 yıldır Palyaço (Clown) gösterileri yapıyor. 1993-2018 : Çatı Dans stüdyosunda -performans çalışmalarına katılıyor. Aynı zamanda yoga öğretmeni.

2001’den bu yana da  – Çatı Dans Stüdyosu’nda, Atölye çalışmalarına katılıyor ve performans gösterilerinde yer alıyor.

WORKSHOP  VE PERFORMANS ÇALIŞMALARI :

2017 : İstanbul Çatı Dans Stüdyosu’nda  ‘Palyaço Bedeni Atölyesi’ düzenledi.

Oyuncak Müzesi

Oyuncak Müzesi

OYNAYANLAR  : A. Fuat Onan, Şahin Adıgüzel, Aral Tanca Kaya, Melisa Ilayda Çelik SES-EFEKT  : Pervin Pekbilimli  29 Aralık  / Saat: 11:00 Fatih Kültür Merkezi

NESLİ TÜKENEN PALYAÇO VE PANTOMİK

NESLİ TÜKENEN PALYAÇO VE PANTOMİK

OYUN ÖZETİ  “Oyunumuz iklim değişikliğini ele alan  Müzikli-danslı interaktif bir oyundur.” Çocukların da zaman zaman katıldığı oyun, gösteriler yapan bir pantomim sanatçısıyla açılır.  Adı, Pantomik olan sanatçı, tek başına gösteri yapmaktan sıkılmıştır. Bir anda...